And…ACTION!

Tällä viikolla aloitimme perehtymisen monikanavaiseen sisällöntuotantoon ja eritoten audiovisuaaliseen ilmaisuun. Täytyy myöntää, että tämä ei ole itselle se luontaisin ala. Tradenomiopinnoissa toki opeteltiin kuvankäsittelyä ja videoiden editointia mutta se oli minulle melkoista rämpimistä suossa.

Nyt aion kuitenkin haastaa itseäni tässä ja opetella edes häivähdyksen syvällisemmin asioita. Itsenäinen opiskelu onnistuu minulta kyllä, mutta ongelmaksi saattaa muuttua kykenemättömyyteni pyytää apua, jos en jotain osaa. Voin toki opetella sitäkin tässä samalla..

Tulemme käyttämään Adoben tuotteita. Voin arvostella niiden käytettävyyttä myöhemmin. Ensin aion kuitenkin tehdä tuttavuutta niiden kanssa teoriatasolla, joten ei muuta kuin tutoriaalit pyörimään!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *