Categories
eOppimiskeskus

eTukipalvelut.fi on uudistunut

Vanha tuttu ja turvallinen eTukipalvelut.fi -sivusto on saanut uuden ulkoasun, sekä uuden ja selkeämmän tavan esittää asiaa. Työvälineet (moodle, ilinc, Optima, jne.) löytyvät edelleen samalta tutulta paikalta, josta pääset siirtymään opiskelussa tarvittaviin välineisiin nopeasti.

Häiriötiedotteet ei niinikään ole majapaikkaansa vaihtanut vaan se edelleen löytyy sivuston oikeasta reunasta. Häiriötiedotteista kannattaa käydä tykkäämässä, jolloin saat ilmoituksen toimintahäiriöistä heti omalle Facebook seinällesi.

Uutena palveluna yläriville on ilmestynyt Uutispalsta, josta voit pongata tärkeän tiedon. Tieto voi olla tulevaa koulutusta, hyviä vinkkejä, kyselyitä tai mitä tahansa mikä täyttää uutiskynnyksen.

Viikon eVinkki antaa edelleen hyviä vinkkejä etäopetuksen maailmassa.

 

Sivuston keskiosa näyttää kaikkien neljän koulun tiedot yhtäaikaa omissa palstoissaan

Näistä palstoista pääset sähköpostiin ja löydät ohjeet salasanan resetointiiin. Lisäksi toki pääset nopeasti lukujärjestykseen ja suositetuille sivustoille. Eikä tässä toki vielä kaikki vaan löydät myös tukipalvelun sähköposti -osoitteenkin ilman  etsintää.

Näistä palstoista löydät myös Päivystävän tukihenkilön yhteystiedon yhdellä vilkaisulla ja nopealla hiiren klikkaisulla.

Sokerina pohjalle jätimme koulujen yhteisen eTukipalveluiden palautelaatikon, jonne voit lähettää palautetta ja kehittämisideoita siitä, kuinka voisimme palvella paremmin asiakkaitamme. Palautteen toki voi kirjoittaa myös silloin kun haluaa antaa risuja tai ruusuja.

Tervetuloa tutustumaan uudistettuun sivustoomme!